Настани

Те каниме на YO! Fest

Те каниме на YO! Fest

Каде те каниме? На YO! Fest 2018 во Стразбур! Фестивалот ќе се одржи на 1 и 2 јуни 2018 година …

Повеќе...

Повик за апликации за млади за учество на Конгрес на локални и регионални власти

Повик за апликации за млади за учество на Конгрес на локални и регионални власти

Во рамки на иницијативата „Подмладување на политиката“ , Конгресот на локални и регионални власти на Совет на Европа кани по …

Повеќе...

Преглед на состојбата на младите во Македонија низ индикатори за младинско учество

Преглед на состојбата на младите во Македонија низ индикатори за младинско учество

На 22 декември 2017 година (петок) во просториите на ЕУ Инфо центарот, со почеток во 11 часот ќе се одржи информативната трибина „Преглед на состојбата на младите во …

Повеќе...

Can we put our pink glasses for EU integration?

Can we put our pink glasses for EU integration?

На 17.12.2017 година во 13:00 часот на градскиот плоштад во Куманово организираме улична акција по повод дванаесет години од кандидатскиот …

Повеќе...

Загадување на животната средина, национален контекст и европски политики

Загадување на животната средина, национален контекст и европски политики

Тетово е еден од најзагадените градови во Европа. Што презеде локалната, а што централната власт за решавање на проблемите? Веќе …

Повеќе...

12 години лебдиме кон ЕУ | 12 vite lundrojmë drejt EU

12 години лебдиме кон ЕУ | 12 vite lundrojmë drejt EU

Здружението Млади Европски Федералисти – Македонија (ЏЕФ Македонија) со задоволство Ве поканува да присуствувате на улична акција по повод навршување …

Повеќе...

Policy Forum-Integrated Approach for Air Quality protection

Policy Forum-Integrated Approach for Air Quality protection

На 14 декември Проектот на УСАИД за граѓанско учество, во соработка со Министерството за животна средина и просторно планирање ќе …

Повеќе...

Конференција на тема: Младите лица со попреченост во секојдневниот живот

Конференција на тема: Младите лица со попреченост во секојдневниот живот

Центар за младински активизам Цма Крик во партнерство со Сојуз на извидници на Македонија спроведуваат проектни активности од проектот See …

Повеќе...

Проекција на документарниот филм In Retrospect

Проекција на документарниот филм In Retrospect

Младински Сојуз – Крушево ве поканува на филмска вечер IN RETROSPECT на 28.11.2017 (вторник) во просториите на ГЕМ Клуб (Менада, …

Повеќе...

Образование

Тренинг за Тренери на тема: „Преку меѓусебното разбирање до надминување на предрасудите“

Тренинг за Тренери на тема: „Преку меѓусебното разбирање до надминување на предрасудите“

Повик за Тренинг за Tренери – Мултикултура Во рамките на соработката со NCBI (National Coalition Building Institute) – меѓународна организација …

Повеќе...

Отворен повик за аплицирање за програмата Bright Start

Отворен повик за аплицирање за програмата Bright Start

Bright Start  е целосно финансирана програма со која на идните лидери и професори на Македонија им се обезбедуваат вештини потребни …

Повеќе...

Учество на средношколците во донесување на одлуки во училиштата

Учество на средношколците во донесување на одлуки во училиштата

Ова истражување произлезе од проектот “Зајакнување на Училишните заедници” организиран од страна на фондација Конрад Аденауер и Здружение Лидери за …

Повеќе...

Повик за учесници на обука за комуникации со јавност

Повик за учесници на обука за комуникации со јавност

Националниот младински совет на Македонија и Радио МОФ во рамки на проектот „Младинска медиумска писменост“ распишуваат повик за учесници на …

Повеќе...

Консултации за ново студентско организирање – Битола

Консултации за ново студентско организирање – Битола

Студенти, какво студентско организирање сакате? Со задоволство ве покануваме на втората јавна консултација за ново студентско организирање која ќе се …

Повеќе...

Повик за учество: Бизнис Академија за Млади 2017-2018

Повик за учество: Бизнис Академија за Млади 2017-2018

Дали сакате искуство во подготвка и водење на проект, да се развивате професионално и да се забавувате во исто време? …

Повеќе...

Консултации за ново студентско организирање – Штип

Консултации за ново студентско организирање – Штип

Студенти, Со задоволство ве покануваме на првата јавна консултација за ново студентско организирање која ќе се одржи во Штип на …

Повеќе...

Отворен повик за апликации од Светски обединети колеџи

Отворен повик за апликации од Светски обединети колеџи

Моментално си во втора или трета година средно образование? И сакаш да поминеш две незаборавни години на еден од 17-те …

Повеќе...

Волонтерство

ЕВС можности во Романија, Хрватска и Турција

ЕВС можности во Романија, Хрватска и Турција

Отворен повик за 3 различни ЕВС можности 1. “Language ACTS -group EVS project” – Craiova, Romania Date: 1 February-1 August …

Повеќе...

Повик за волонтери во Shuler Helfen Leben, најголемата германска младинска фондација

Повик за волонтери во Shuler Helfen Leben, најголемата германска младинска фондација

Младите можат споделува можност за волонтирање која доаѓа од најголемата младинска фондација во Германија, Shuler Helfen Leben и е во …

Повеќе...

Повик за 3ца учесници на тренинг курс во Равена, Италија.

Повик за 3ца учесници на тренинг курс во Равена, Италија.

ЦМА Крик објавува повик за 3ца учесници на тренинг курс. Што: Тренинг Курс “Step EU Up”. Кога: 11ти – 18ти …

Повеќе...

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ВОЛОНТЕРСКИ НАГРАДИ 2017

ЈАВЕН ПОВИК ЗА ВОЛОНТЕРСКИ НАГРАДИ 2017

Младински културен центар – Битола (Волонтерски центар на Македонија) по повод 5-ти декември Меѓународниот ден на волонтерите, од 2006 година …

Повеќе...

ЕВС во Истанбул

ЕВС во Истанбул

ЦЕД испраќа 2 волонтери на 6 месечен ЕВС во Истанбул , Турција Периодот е 15 декември 2017 – 15 мај …

Повеќе...

Повик за учесници за тренинг курс во Њукасл, Велика Британија 19.02 – 01.03.2018

Повик за учесници за тренинг курс во Њукасл, Велика Британија 19.02 – 01.03.2018

ЦМА КРИК објавува: повик за 3 учесници Што: Тренинг курс – Change Promoters Кога: 19.02.2018 – 01.03.2018 Каде: Њукасл, Велика …

Повеќе...

Повик за ЕВС волонтери во Словенија!

Повик за ЕВС волонтери во Словенија!

ЦМА КРИК објавува: Повик за 2 волонтери Што: Краткотраен ЕВС проект Кога: 03.01.2018 – 04.03.2018 Каде: Пољче, Словенија Организација домаќин: …

Повеќе...

[Повик за учесници]-“Make a change-be a volunteer Vol.5”

[Повик за учесници]-“Make a change-be a volunteer Vol.5”

Младите Можат во склоп на проектот Академија за младински активизам како дел од програмата за волонтирање ,, Make a change, be …

Повеќе...

[Повик за ментори] – Академија за младински активизам

[Повик за ментори] – Академија за младински активизам

Дали уживаш да бидеш дел од промената? Дали ти претставува задоволство да работиш со млади луѓе и да придонесуваш кон …

Повеќе...

Работа

Асистент за комуникација и односи со јавност

Асистент за комуникација и односи со јавност

Комуникацискиот асистент/ка ќе биде одговорен/а за водење на комуникациските канали на организацијата, вклучително:  Оддржување на комуникација со одреди  …

Повеќе...

Повик за анкетари за спроведување истражување за  „Студентски трошоци“

Повик за анкетари за спроведување истражување за „Студентски трошоци“

Младински образовен форум (МОФ) и Здружение на млади аналитичари и истражувачи (ЗМАИ) во периодот јануари – март 2018 спроведуваат истражување …

Повеќе...

Повик за хонорарен ангажман во Цма Крик на позиција асистент за финансии и администрација

Повик за хонорарен ангажман во Цма Крик на позиција асистент за финансии и администрација

  Име: Центар за младински активизам Цма Крик Адреса: Караџица 6 Тел: ++389 78 370 987 Email: infokrikcenter@gmail.com Веб: www.krik.org.mk fb …

Повеќе...

Отворен повик за Теренски Соработници

Отворен повик за Теренски Соработници

Здружение за унапредување на демократијата Демокраси Лаб со задоволство објавува отворен повик за апликации за девет теренски соработници за потребите …

Повеќе...

Отворена работна позиција – финансиски менаџер во Ист Вест Менаџмент Институт

Отворена работна позиција – финансиски менаџер во Ист Вест Менаџмент Институт

Ист Вест Менаџмент Институт има потреба од ангажирање на финансиски менаџер со полно работно време во рамки на Проектот за …

Повеќе...

Оглас за вработување во Бриколаж

Оглас за вработување во Бриколаж

ОПИС НА РАБОТНО МЕСТО Задолженија и одговорности Услужување на клиентите во склоп со зададените стандарди; Познавање на производите во својот …

Повеќе...

Платена пракса во БОИНГ

Платена пракса во БОИНГ

Боинг нуди платена пракса на неколку позиции во САД, Италија, Германија и други земји. Како практикант во Боинг, ќе стекнете …

Повеќе...

Платена пракса во Сојузот на цивилизациите при Обединетите нации

Платена пракса во Сојузот на цивилизациите при Обединетите нации

Сојзуот на цивилизациите при Обединетите нации (СЦОН), иницијатива на Генералниот секретар на Обединетите нации, одговара на голем консенсуз низ нациите, …

Повеќе...

LEAD Е ВО ПОТРАГА ПО МЛАД/А LEAD-ЕР/КА

LEAD Е ВО ПОТРАГА ПО МЛАД/А LEAD-ЕР/КА

Бараме човек кој: Нема да чека да му дадеме да работи Ќе сака да учи и да се развива Нема …

Повеќе...

Конкурси

Тренинг за Тренери на тема: „Преку меѓусебното разбирање до надминување на предрасудите“

Тренинг за Тренери на тема: „Преку меѓусебното разбирање до надминување на предрасудите“

Повик за Тренинг за Tренери – Мултикултура Во рамките на соработката со NCBI (National Coalition Building Institute) – меѓународна организација …

Повеќе...

Повик за млади истражувачи во областите млади, образование, социјални и политички прашања

Повик за млади истражувачи во областите млади, образование, социјални и политички прашања

Младински образовен форум (МОФ) отвора повик за млади истражувачи во склоп на Проектот за образовни центри за советување и алумни …

Повеќе...

Те каниме на YO! Fest

Те каниме на YO! Fest

Каде те каниме? На YO! Fest 2018 во Стразбур! Фестивалот ќе се одржи на 1 и 2 јуни 2018 година …

Повеќе...

Отворен повик за Теренски Соработници

Отворен повик за Теренски Соработници

Здружение за унапредување на демократијата Демокраси Лаб со задоволство објавува отворен повик за апликации за девет теренски соработници за потребите …

Повеќе...

Отворен повик за аплицирање за програмата Bright Start

Отворен повик за аплицирање за програмата Bright Start

Bright Start  е целосно финансирана програма со која на идните лидери и професори на Македонија им се обезбедуваат вештини потребни …

Повеќе...

Повик за учесници на обука за комуникации со јавност

Повик за учесници на обука за комуникации со јавност

Националниот младински совет на Македонија и Радио МОФ во рамки на проектот „Младинска медиумска писменост“ распишуваат повик за учесници на …

Повеќе...

Повик до граѓанските органзиации за учество на обуки за поефикасно комуницирање со јавноста преку употреба на дигитални медиуми

Повик до граѓанските органзиации за учество на обуки за поефикасно комуницирање со јавноста преку употреба на дигитални медиуми

Институтот за комуникациски студии (ИКС) објавува повик за граѓански организации за учество на обуки за поефикасно комуницирање со целните публики, …

Повеќе...

Отворена работна позиција – финансиски менаџер во Ист Вест Менаџмент Институт

Отворена работна позиција – финансиски менаџер во Ист Вест Менаџмент Институт

Ист Вест Менаџмент Институт има потреба од ангажирање на финансиски менаџер со полно работно време во рамки на Проектот за …

Повеќе...

Повик за апликации за циклус на обуки за млади новинари – истражувачи

Повик за апликации за циклус на обуки за млади новинари – истражувачи

Здружението на новинари на Македонија (ЗНМ) во соработка со Американската амбасада во Македонија, организираат циклус обуки за креативно новинарско истражување …

Повеќе...

Тренинг за Тренери на тема: „Преку меѓусебното разбирање до надминување на предрасудите“

Тренинг за Тренери на тема: „Преку меѓусебното разбирање до надминување на предрасудите“

Повик за Тренинг за Tренери – Мултикултура Во рамките на соработката со NCBI (National Coalition Building Institute) – меѓународна организација …

Повеќе...

Асистент за комуникација и односи со јавност

Асистент за комуникација и односи со јавност

Комуникацискиот асистент/ка ќе биде одговорен/а за водење на комуникациските канали на организацијата, вклучително:  Оддржување на комуникација со одреди  …

Повеќе...

ЕВС можности во Романија, Хрватска и Турција

ЕВС можности во Романија, Хрватска и Турција

Отворен повик за 3 различни ЕВС можности 1. “Language ACTS -group EVS project” – Craiova, Romania Date: 1 February-1 August …

Повеќе...

Повик за млади истражувачи во областите млади, образование, социјални и политички прашања

Повик за млади истражувачи во областите млади, образование, социјални и политички прашања

Младински образовен форум (МОФ) отвора повик за млади истражувачи во склоп на Проектот за образовни центри за советување и алумни …

Повеќе...

Повик за анкетари за спроведување истражување за  „Студентски трошоци“

Повик за анкетари за спроведување истражување за „Студентски трошоци“

Младински образовен форум (МОФ) и Здружение на млади аналитичари и истражувачи (ЗМАИ) во периодот јануари – март 2018 спроведуваат истражување …

Повеќе...

Повик за хонорарен ангажман во Цма Крик на позиција асистент за финансии и администрација

Повик за хонорарен ангажман во Цма Крик на позиција асистент за финансии и администрација

  Име: Центар за младински активизам Цма Крик Адреса: Караџица 6 Тел: ++389 78 370 987 Email: infokrikcenter@gmail.com Веб: www.krik.org.mk fb …

Повеќе...

Повик за волонтери во Shuler Helfen Leben, најголемата германска младинска фондација

Повик за волонтери во Shuler Helfen Leben, најголемата германска младинска фондација

Младите можат споделува можност за волонтирање која доаѓа од најголемата младинска фондација во Германија, Shuler Helfen Leben и е во …

Повеќе...

Повик за 3ца учесници на тренинг курс во Равена, Италија.

Повик за 3ца учесници на тренинг курс во Равена, Италија.

ЦМА Крик објавува повик за 3ца учесници на тренинг курс. Што: Тренинг Курс “Step EU Up”. Кога: 11ти – 18ти …

Повеќе...

Те каниме на YO! Fest

Те каниме на YO! Fest

Каде те каниме? На YO! Fest 2018 во Стразбур! Фестивалот ќе се одржи на 1 и 2 јуни 2018 година …

Повеќе...

Page 1 of 5212345»102030...Last »
Inline
Inline